• Facebook
  • YouTube
| Sdílet |

úvod » Služby » Poradenský servis

Poradenský servis

  • Dle Vaší projektové dokumentace zpracujeme cenovou nabídku, uděláme výpis prvků a připravíme nejvhodnější variantu Vaší střechy.
  • Poradíme Vám s výběrem nejvhodnější krytiny, fólií, izolací a okapového systému. Navrhneme doplňky ke střešnímu plášti, aby byl funkční a měl co nejdelší životnost.

Střecha, její části a typy střech

Výběr nejvhodnější střešní krytiny

Pro výběr nejvhodnější střešní krytiny je zásadních několik kriterií. To nejpodstatnější je skladba střechy a využití půdního prostoru, dále jsou významné i klimatické podmínky. Samotnou kapitolou je potom estetika, která je také velmi důležitá. Jedním z třídících faktorů je maximální povolené zatížení konstrukce střechy. Pokud Vám staticky není doporučena betonová nebo pálená taška, musíte se rozhodnout pro tvz. lehkou střešní krytinu, kde se váha pohybuje od cca od 6-15 kg/m2. Důležitým faktorem je také sklon střešní roviny. Mezi další činitele patří skutečnost, zda může být daná krytina montována na bednění či musí být střecha odvětraná a krytina montována na latích.

Jaké střešní doplňky

Jak se vyznat ve střešních fóĺiích

Parozábrana je střešní fólie umístěná vždy pod tepelnou izolací nebo mezi tepelnou izolací a zabraňuje proniknutí teplého vzduchu z interiéru do ochlazovaných částí tepelné izolace. Umisťuje se pod krokvemi vodorovně s okapem a je vyvedena na stěnu. Spoje, prostupy a přesahy parozábrany musí být slepeny páskou k tomuto účelu určenou tak, aby byla zaručena parotěsnost.

Pojistná hydroizolace je difúzní fólie, která umožňuje prostup vlhkosti z interiéru do provětrávané mezery od okapu k hřebeni a zabraňuje případnému zatečení vody do tepelných izolací při poruše krytiny nebo při kondenzaci vzdušné vlhkosti pod krytinou.

Kontaktní fólie na izolaci je fólie, která je určena k položení přímo na izolaci (ne bednění).

Kontaktní fólie na bednění je fólie, která je určena k položení přímo na celoplošné bednění či izolaci.

Nekontaktní fólie je fólie na latě, která nesmí být v přímém kontaktu s bedněním či izolací.


Vhodný okapový systém

Okapové systémy se vyrábí v různých provedeních. Jednak z pozinkovaného plechu (pozinkování je klasická povrchová úprava ocelového plechu), z titanzinkového plechu (slitina tří hlavních prvků – zinku, titanu a mědi, která si přirozenou cestou vytváří ochranu před povětrnostními vlivy formou patinace povrchu), měděného plechu (nerezaví a nepotřebuje speciální údržbu), hliníkového plechu a nerezového plechu nebo v barevných variantách lakovaného hliníku, lakovaného pozinku či ocelového, žárově pozinkovaného plechu s ochrannou barevnou vrstvou, a nebo v bezúdržbovém plastovém provedení.

kontakt na poradenský servis: prodejna@salvatorstrechy.cz, 606 676 529


Designed by varanasi Co., s.r.o.

EEI

Copyright ©2012 SALVATOR STŘECHY s.r.o.