• Facebook
  • YouTube
| Sdílet |

úvod » Služby » Poradenský servis » Krytiny

Střešní krytiny

Betonová krytina

Historie potvrzuje, že betonové tašky lze bez problémů používat déle než 100 let. Již při výrobě kvalita materiálu převyšuje nejen normou stanovené hodnoty, ale také hodnoty jiných materiálů. Na rozdíl od nich se v průběhu doby užívání pevnost betonu ještě zvyšuje. Přitom použití betonových tašek neznamená větší zatížení střechy. Váha je srovnatelná s taškami z pálené hlíny. Kombinace prvotřídní kvality, optimální hmotnosti, tvaru a velikosti zajišťuje vysokou stabilitu i v období extrémních povětrnostních podmínek. Vysoké zhutnění materiálu při výrobě je předpokladem pro minimální nasákavost a tím i nejvyšší mrazuvzdornost. Odolnost vůči extrémnímu větru je dána konstrukcí střechy, použitím doporučených doplňků a optimální hmotností tašek.

Ze široké nabídky modelů, barev a povrchových úprav si vybere každý zákazník. Nabízíme jak tradiční modely tašek, tak modely odpovídající nejnovějším architektonickým trendům v rozličných barvách a několika typech povrchových úprav betonové krytiny Bramac, KM BETA a Mediterran.


Pálená krytina

Výhoda pálených tašek spočívá především v tradičním materiálu, ze kterých jsou tašky vyrobeny a který se na střechách používá již 4000 let. Vyžadují takřka nulovou údržbu a jsou odolné vůči kyselinám a louhům (ptačí trus, emise z ovzduší, atd.). Běžná životnost pálených tašek se pohybuje v rozmezí od 80 do 100 let. Vyrábí se ve třech variantách: režná, engoba a glazura. Tašky režné jsou bez povrchových úprav, jejich barva je závislá na složení suroviny a barva tašky je stejná v celém řezu. Je však možné, že se vlivem usazenin časem utvoří na povrchu tašek patina, která změní barevné působení celé střechy. Užitné vlastnosti tašky se však nemění. Tašky s povrchovou úpravou engoba jsou matné až pololesklé barevné tašky. Engoby jsou zušlechtěné rozplavené jíly s obsahem oxidů kovů, tyto jíly se nanáší na tašku před výpalem a natavují se na povrh tašky při teplotách nad 1000°C . Glazované tašky se vyrábí na stejném principu jako engobovaná s tím rozdílem, že nanášená směs obsahuje sklovité příměsi a tašky jsou tím pádem po vypálení vysoce lesklé. Výhody engobovaných a glazovaných tašek tkví hlavně v tom, že u nich nedochází k zanášení nečistotami jako například u tašek s drsnějším povrchem nebo různými výběžky. Díky tomu, že sklovitá směs není jako u jiných materiálů natřena, ale vpálena přímo do povrchu tašky, se barva nesmíjí, tzv. neoprší. Kromě estetického dojmu z elegantní střechy získáte ochranu vůči UV záření, kyselým dešťům nebo krupobití.

Nabízíme veškeré modely pálené krytiny Tondach v různých povrchových úpravách a rozličných barvách.


Lehká střešní krytina

Stále větší popularitu získávají krytiny z lehkých a levných materiálu jako jsou bitumenové desky, asfaltové pásy a zejména pak ocelové střešní tašky. Výhodou těchto materiálů je možnost výroby dle požadovaných délek, což dovoluje snížit celkové náklady na stavbu. Dále pak rozhoduje hmotnost, pružnost a stabilita. Díky široké barevné dostupnosti lze přizpůsobit stavbu do ideální barevné kombinace střechy, fasády a doplňků. Výrobci lehkých střešních krytin stanovují pro použití těchto výrobků minimální sklon střechy na 14 stupňů. Krytina z pozinkovaného a lakovaného plechu patří mezi lehké střešní krytiny. Nízká hmotnost je jednou z hlavních předností těchto profilovaných krytin (cca 4,5kg). Jsou žádané pro svou jednoduchost, estetiku a dostupnost. Moderní profilované krytiny jsou ideálním ekonomickým řešením. Díky vysoké kvalitě výroby jsou tyto krytiny praktické, vzhledově zajímavé a díky použitému materiálu mají dlouhou životnost. Vnější vrstva krytin je potažená akrylátovým povlakem, polyesterem, plastizolem, PVF2 nebo puralem. Takto ošetřené ocelové jádro je tak chráněno proti korozi, mechanickému poškození a UV záření. Vzhled krytiny dodává stavbám elegantní nádech moderních objektů při zachování jejich identity a stylu.

Naše firma nabízí tuto krytinu v různých profilech, délkách i barevném provedení včetně střešních doplňků.

Šindelové asfaltové střechy jsou odolné vůči extrémnímu počasí jakéhokoliv druhu. Počínaje polárními teplotami přes tropická vedra, vlhkost či vítr. Nosná skelná vložka šindele je velmi stabilní, její vnější části jsou extrémně odolné a granulátový posyp pokrývající povrch šindele zajišťují definitivní ochrannou vrstvu. Šindele mohou reálně ochránit Vaši střechu proti krupobití, vichřicím o síle až 220 km/hod, sněhu a ledu, či pouštním vedrům a záření UV paprsků. V porovnání s tradičními střešními krytinami jsou šindele mnohem lehčí a variabilnější. To vše bez jakékoliv újmy na kvalitě. Střešní šindele se pokládají velmi snadno a rychle. Jejich lehká váha je jednoznačně velkou předností i proto, že mohou být položeny na stávající šindelovou krytinu bez potřeby jakýchkoliv renovačních prací. Uspoříte své peníze i proto, že není třeba nakupovat drahé speciální střešní díly (nároží, hřebeny) jako u tradičních krytin. Zde si můžete tyto díly jednoduše vyříznout ze zbylých šindelů.

Nabízíme různé varianty asfaltové krytiny IKO včetně střešních doplňků, které uspokojí jak ekonomicky zaměřeného zákazníka, tak i velmi náročného zákazníka, zaměřeného na vzhled a kvalitu výrobku.Designed by varanasi Co., s.r.o.

EEI

Copyright ©2012 SALVATOR STŘECHY s.r.o.